fassaaditöödRenoveerinud üle 100 krohv-, puit- ja plaatfassaadi

katusetöddEhitanud üle 50 plekk- ja kivikatuse

Katusetööd

Katusetööde osas oleme spetsialiseerunud valtsplekk-katuste ehitamisele. Lisaks omame kogemusi kivi- ja lamekatuste renoveerimiseks. Meie poolt tehtud valtsplekkkatuse töö on esitatud maailma parimate katuse nominendiks

Eesti Teaduste Akadeemia

Valtsplekk-katused

jagunevad masin- ja käsivalts kateteks. Masinvalts katteid on mõistlik kasutada uuematel, suure kalde ja väheliigendatud viilkatustel, kus vihmavee ärajuhtimiseks kasutatakse ripprenne. Välimuselt on masinvaltskatused käsivaltsiga sarnased, kuid kinnitusviisid on erinevad. Masinvaltskate ei ole nii kapitaalne ja kauakestev, kui käsivaltskate.
Käsivaltskate on olnud kasutusel praktiliselt sellest ajast, kui on osatud terasest plekk-lehti stantsida ja seega ajas korralikult ära proovitud lahendus. Antud katusepleki paigaldus eeldab suure kogemuse ja hea käega meistreid. Korrektselt paigaldatud ja hooldatud käsivaltskate võib kesta rohkem kui 100 aastat. Käsivaltspleki puhul, nagu nimigi ütleb, seotakse ehk valtsitakse plekkpaanid omavahel kokku käsitsi. Selline paigaldusviis võimaldab plekiga katta keerukaid ja tugevalt liigendatud katuseid ning annab veekindluse ka üsna madala kaldega katustele.
OMA Fassaad OÜ omab lisaks valtsplekimeistritele ka plekitöökoda, kus saab valmistada katuse eri- ja  sadeveesüsteemi detaile. Teeme koostööd Eesti parimate valtsplekimeistritega. Sellest räägib ka Eesti Katuse ja Fassaadimeistrite Liidu tunnustus, kus meie katusetöö (aadressil Kohtu tn 6, Tallinn, loe täpsemalt katuseliidu kodulehelt) esitati üheks maailma parima katuse eestipoolseks nominendiks.

Vabaõhumuuseum

Kivikatused

jagunevad väike- ja suurelement kateteks. Väikeelementideks on kõik traditsioonilised loodus, savi, keraamilised ja tsementkivist katusekatted. Selliseid katteid nimetatakse ka rahvapäraselt katusekivi-kateteks. Suurelementidest katted on erinevad laineplaatidest ja tali või kraanaga paigaldatavad katted.
OMA Fassaad OÜ on paigaldanud põhiliselt loodus-, savi ja keraamilistest katusekividest katteid. Omame arvestatavaid kogemusi vanalinna majade kivikatuste renoveerimisest.
Kivikatuste eeliseks on nende väga hea vastupidavus meie kliimas, lihtne paigaldatavus ja mürakindlus. Kivikatuste planeerimisel peab arvestama aluskonstruktsiooni ja eelkõige aluskatte korrektse paigaldusega, sest kivikatted pole külgvihmade suhtes piisavalt veetihedamad. Samuti peavad kivikatete kinnituskohad olema suurema tähelapanu all, sest antud kate koosneb sadadest kattekividest ja paigaldusjuhendite korrektne järgmine tagab nõuetekohase tormi ja lumekindluse.

Võta meiega julgelt ühendust

Kui sul on küsimusi või soove, siis helista
+372 6 070 063 või täida kontaktivorm
(kiri saadetakse martin@omafassaad.ee)

Martin Kärner
Martin Kärner
Juhataja ja projektijuht
Tel: +372 56 688 288
martin@omafassaad.ee

[honeypot valeinfo]